Kilkadziesiąt km od Ostrołęki, 100 km od Warszawy, w miejscowości Kruszewo koło Goworowa istnieje schronisko dla bezdomnych zwierząt z okolicznych gmin.

Schronisko dla zwierząt "Canis", którego pomysłodawcami byli państwo Wiesława i Wojciech Rykowscy istnieje od 3.03.2003 i pierwotnie przewidziane było dla 150 psów. Powstało z potrzeby serca i z miłości do zwierząt, a zwierząt wciąż przybywa. Obecnie przebywa tutaj około 430 psów i 30 kotów.

Psy mieszkają na kilku wspólnych wybiegach oraz w dwóch sektorach z boksami (oddzielnie psy i suki). Koty mieszkają w biurze oraz w osobnym, specjalnie do tego przeznaczonym budynku wyposażonym w wolierę.

Celem działania schroniska jest przede wszystkim zapewnienie opieki zwierzętom bezdomnym, porzuconym, zagubionym, schorowanym, po wypadkach.

Dokładamy wszelkich starań, by nasi schroniskowi podopieczni czuli się tutaj jak najlepiej i jak najszybciej znajdowali swoje nowe dobre domy, a schronisko było dla nich tylko miejscem przejściowym. Nasze zwierzęta czekają na zagubionych właścicieli i na tych całkiem nowych. Zwierząt jest tak wiele, że każdy znajdzie dla siebie tego ukochanego.

544951 517733091662718 8602402315505590609 n

Schronisko w Kruszewie jest miejscem otwartym na przyjmowanie wszelkich form pomocy.

Jeśli szukasz czworonożnego przyjaciela dla siebie, serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego schroniska. Doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego zwierzęcia, odpowiemy na pytania i pomożemy w dobraniu psa lub kota do predyspozycji przyszłego właściciela, tak aby oboje byli ze sobą szczęśliwi.

Zapraszamy oczywiście także do przeglądania naszej strony.

 

Do najważniejszych zadań Schroniska należy:

  • Przyjmowanie i przetrzymywanie zwierząt zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub z innych przyczyn bezdomnych, a w szczególności psów, kotów, a także innych zwierząt, które w wyniku zdarzeń losowych nie są zdolne samodzielnie egzystować.
  • Poszukiwanie nowych domów dla zwierząt porzuconych, bezdomnych lub tych, które nie są w stanie przeżyć na wolności lub którym wypuszczenie na wolność może przysporzyć cierpień oraz przekazywanie zwierząt osobom zainteresowanym ich posiadaniem, zdolnym zapewnić im należyte warunki bytowania.
  • Leczenie chorych zwierząt przebywających w Schronisku, rokujących nadzieję na wyzdrowienie.
  • Stworzenie humanitarnych warunków bytowania zwierząt w Schronisku dostosowując ich ilość do ilości miejsc, prowadząc konsekwentnie:
    • masową sterylizację i kastrację
    • promocję adopcji w mediach
    • propagowanie zapobiegania rozmnażania kotów i psów

 

 

DO GÓRY